To zaskakujące, jak szybko minęło pierwsze 20 lat nowego millenium. Od jego początku, naprawdę wiele się zmieniło. Dynamiczny rozwój technologii mobilnych i Internetu, wpłynął na popularyzację usług online. Muzyki słucha się przez Spotify lub Tidal, seriale ogląda się na Netflixie, a filmy na HBO GO. Co zaś z książkami? Czy nadal nabywa się je w księgarniach? Niekoniecznie, bowiem i czytać można przez Internet, w bibliotekach online. Jedną z nich jest biblioteka internetowa Legimi.pl, której poświęciliśmy ten artykuł. Jakie są mocne strony serwisu i ile kosztuje korzystanie z niego?

Ponad 60 000 tytułów w jednym miejscu!

Legimi.pl to biblioteka internetowa z bazą ponad 60 tysięcy książek w formatach cyfrowych. Wśród dostępnych na platformie publikacji można znaleźć ebooki w formatach PDF, EPUB czy MOBI, audiobooki oraz synchrobooki, czyli książki hybrydowe, które można zarówno czytać samodzielnie, jak i odsłuchiwać. Na wirtualnych półkach e-czytelni Legimi.pl każdy znajdzie pozycję odpowiednią dla siebie.

Nie brakuje tutaj bestsellerowych tytułów z witryn księgarni oraz nowości rynkowych. W Legimi.pl dostępne są między innymi książki Olgi Tokarczuk, Andrzeja Sapkowskiego czy Katarzyny Bondy, które osiągnęły rekordowe wyniki sprzedaży stacjonarnej i online w ubiegłym roku. Dobrze prezentuje się także zawartość działu z literaturą faktu czy też poradnikami i książkami o rozwoju osobistym. Legimi.pl to nowoczesna i świetnie wyposażona biblioteka internetowa.

Ile to kosztuje?

Legimi.pl udostępnia użytkownikom możliwość skorzystania z darmowego okresu próbnego. Trwa on 14 dni i uprawnia do korzystania z aplikacji mobilnej oraz dostępu do wszystkich publikacji na platformie. Po upływie okresu próbnego, biblioteka internetowa pobiera od klientów opłaty, podobnie jak np. Netflix. W serwisie jest do wyboru kilka różnych planów abonamentowych stworzonych z myślą o różnych potrzebach użytkowników.

Nielimitowany dostęp do ebooków Legimi.pl kosztuje niecałe 33zł miesięcznie – za opcję z możliwością słuchania audiobooków należy zapłacić 7zł więcej. Platforma przygotowała też trzy plany abonamentowe dla oszczędnych. Pakiety z limitami stron pozwalają na przeczytanie określonej ilości stron w ciągu miesiąca. Najtańszy, kosztujący 7zł (niewiele więcej od opłaty bibliotecznej), uprawnia do dostępu do 300 stron, czyli około jednej książki na miesiąc.

Biblioteka internetowa Legimi.pl – dla kogo?

Biblioteka internetowa Legimi.pl została stworzona z myślą o czytelnikach z prawdziwego zdarzenia. Dzięki nowoczesnej e-czytelni nie muszą oni biegać po bibliotekach w poszukiwaniu pożądanych tytułów czy też nabywać na własność tych, których nie znaleźli w wypożyczalniach stacjonarnych. Biblioteka online pozwala im na czytanie we własnym tempie, w dowolnie wybranym przez siebie czasie i w dowolny sposób (samodzielnie lub poprzez odsłuch audiobooka).

Abonament Legimi.pl to doskonała alternatywa dla członkostwa w klasycznej bibliotece stacjonarnej, w której może brakować niektórych poczytnych pozycji dostępnych na platformie. To też świetne rozwiązanie dla osób, które często podróżują pociągami, komunikacją miejską czy samochodami na średnie i duże dystanse. Dzięki ebookom i audiobookom z Legimi.pl mogą uprzyjemnić sobie każdą podróż.

Dostęp do Legimi.pl jako pomysł na prezent

Biblioteka internetowa Legimi.pl udostępnia również ciekawe vouchery prezentowe PDF, które można aktywować w ciągu roku od zakupu. Do wyboru są trzy jego rodzaje – dostęp do e-czytelni na trzy, sześć lub dwanaście miesięcy, oczywiście, w promocyjnej cenie. To doskonały pomysł na prezent na urodziny osoby bliskiej, rocznicę pracy nauczyciela czy też inną ważną okazję.

Abonament czytelniczy Legimi.pl przyda się również osobie przebywającej w szpitalu lub sanatorium, np. w celu rozszerzonej diagnostyki w chorobie przewlekłej czy z powodu rekonwalescencji po przebytej operacji. Książki i audiobooki z Legimi.pl powinny umilić czas pobytu w klinice medycznej, pozwalając na wykorzystanie czasu leżenia w łóżku w praktyczny i ciekawy sposób.

Legimi.pl to nowoczesna biblioteka internetowa z dostępem do ponad 60 tysięcy poczytnych pozycji w formie e-booków, audiobooków i synchrobooków. Stworzona z myślą o miłośnikach książek i stałych bywalcach księgarni i bibliotek e-czytelnia jest doskonałą alternatywą ekonomiczną dla nabywania publikacji na własność, która powinna spodobać się nie tylko molom książkowym, ale i np. osobom często podróżującym czy przebywającym w szpitalach. Abonament czytelniczy Legimi.pl to też doskonały pomysł na prezent, Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty serwisu.