#przestrzeń_serca #zmiana #strach

UMYSŁ SZEFA to podcast dla ludzi gotowych żyć, rozwijać się i prowadzić firmę w zgodzie ze sobą. Gościem 7. odcinka jest Monika Marczak – dr. nauk humanistycznych, praktyk Theta Healing, instruktor i praktyk hawajskiej filozofii życia i pracy z ciałem poprzez masaż Lomi Lomi Nui, mentor Ewy.

Minutki podcastu:

00:00 – WSTĘP: Kim jest dr Monika Marczak i dlaczego jest gościem podcastu Ewy?
02:45 – PANDEMIA jak WIĘZIENIE: Czy pandemia jest formą izolacji więziennej? Co wywołuje w każdym człowieku izolacja? Co to jest deprywacja potrzeb?
09:27 – Jakie są konsekwencje pandemii dla relacji z najbliższymi? Czy praca zdalna po pandemii jest formą izolacji? Co zmieniło się, a co nie w procesie nauczania podczas pandemii?
18:34 – Co to znaczy „NO CONNECTED ECONOMY” i jakie są jej plusy i minusy? Jakie szanse dała nam pandemia w kontekście izolacji od bodźców?
25:02 – Jak podchodzić do każdego doświadczenia w życiu? Jakie dwa stany wzmocniła w ludziach pandemia? Co jest prawdą? Czym jest prawdziwa wolność?
31:14 – Co to jest skok rozwojowy? Kiedy i w jakiej formie skok rozwojowy dotyczy dorosłych? Jak traktować chorobę?
34:41 – STRACH: Czym jest strach? Jak strach wpływa na ciało? Co strach robi z umysłem? Co to znaczy, że strach jest energią kolektywu społecznego? Kiedy strach może stać się potencjałem?
43:20 – Jak media manipulują naszym poczuciem bezpieczeństwa? Co jest dla każdego człowieka największym strachem? Co jest przeciwieństwem strachu?
46:50 – Jaki dar otrzymujemy od Wszechświata odczuwając strach? Co jest początkiem wolności?
49:36 – Co to jest panoptykon i co nam pokazuje o świecie, w którym żyjemy? Jak sztuczna inteligencja wpływa na nasze życie?
55:26 – Jak reagujemy na ograniczenia tego, do czego wcześniej mieliśmy dostęp? Jakie są trzy fazy adaptacji do zmiany w kontekście izolacji podczas pandemii? Co robi umysł w niepewnych czasach?
1:06:11 – KOBIETA W WIĘZIENIU: Co się dzieje w życiu kobiety, że trafia do więzienia? Co wydarzyło się podczas autorskich warsztatów Moniki w więzieniu dla kobiet pod nazwą „Harmonia Cudu”?
1:20:07 – Jaki efekt dała resocjalizacja metodami holistycznymi? Jakie jest najważniejsze „narzędzie” w pracy nad trwałą zmianą? Czym jest resocjalizacja?
1:22:36 – PRZESTRZEŃ SERCA: W jakiej przestrzeni dokonuje się trwałych zmian w życiu? Co to jest „przestrzeń serca”
1:28:23 – Jakie są doświadczenia Ewy w pracy z Moniką w przestrzeni serca? Jaka jest cecha dobrego terapeuty prowadzącego drugiego człowieka?
1:30:00 – Jak wygląda praca w przestrzeni serca? Jakie są powszechne wyobrażenia o procesie zmiany? Czego człowiek najczęściej nie zauważa?
1:35:06 – Czym jest Duch, a czym jest Dusza? Co decyduje o gotowości człowieka na zmianę?
1:39:48 – Co jest ważniejsze – osoba terapeuty czy narzędzia, jakich używa? Co się dzieje w przestrzeni serca? Z jakiego kompleksu wyleczyła mnie Monika? Co jest ważne w pracy z ludźmi?
1:47:17 – Jak wygląda zmiana w życiu Moniki? Jaka jest wartość podążania w życiu drogą w zgodzie ze sobą?
1:52:26 – PODSUMOWANIE: Kto jest gotowy wejść na ścieżkę prawdy? Jak wejść na ścieżkę prawdy? Jak skontaktować się z Moniką? Dokąd docieramy w drodze pogłębiania świadomości?

Kontakt do Moniki Marczak:
🌐 https://monikamarczak.pl/
🌐 https://www.facebook.com/harmoniacudumonikamarczak

Więcej o Ewie:
🌐 https://www.ewa-blonska.pl/
🌐 https://www.linkedin.com/in/ewablonska/
🌐 https://www.facebook.com/MentoringIKIGAI/