#nowy_ład #księgowa #doradztwo_biznesowe

UMYSŁ SZEFA to podcast dla ludzi gotowych żyć, rozwijać się i prowadzić firmę w zgodzie ze sobą. Gościem 6. odcinka jest Patrycja Szypulska – przedsiębiorca, właścicielka biura rachunkowego, księgowa, audytor wewnętrzny, pasjonatka łączenia księgowości z IT, Klientka Ewy od 2018 roku.

Minutki podcastu:

00:00 – WSTĘP: Kim jest Patrycja Szypulska? W czym Patrycja pomaga polskim przedsiębiorcom?
03:49 – NOWY ŁAD: Jak Patrycja ocenia tzw. Nowy Ład? Jaki jest cel wprowadzenia Nowego Ładu? Jak Nowy Ład dotyka konsumentów? Jak Nowy Ład wpłynie na jakość życia? Jak Nowy Ład wpłynie na biznesy oparte o wynajem nieruchomości? Co jest luksusem w naszej kulturze?
08:50 – Czy wzrost obciążeń podatkowych to już trend? Jak wygląda otoczenie prawne polskich przedsiębiorców? Co poza zmianami w podatkach wzmaga ogromną niepewność? Co to znaczy, że „DOBRZE JUŻ BYŁO”? Jaka będzie najbliższa przyszłość?
17:31 – Co każdy może zrobić w początkowej fazie kryzysu? Czy widzisz w sobie mechanizm wyparcia, czyli „CZEKASZ AŻ TO SIĘ WSZYSTKO SKOŃCZY”? Co to znaczy być świadomym konsumentem?
22:13 – Czy wzrasta świadomość przedsiębiorców dzięki wprowadzeniu Nowego Ładu? Co pomaga budować świadomość? Co przeszkadza w podejmowaniu trafnych decyzji? Co się dzieje, gdy prawo podatkowe zostaje zmienione?
28:49 – Kim jest dzisiaj księgowa? Jaka jest rola dobrego biura rachunkowego? Czego można nauczyć się od swojej księgowej?
38:19 – BIZNES W BRANŻY USŁUG: Kto to jest świadomy przedsiębiorca? Jak układa swoją firmę świadomy przedsiębiorca? Jaki przedsiębiorca da sobie radę w dzisiejszych czasach? Jaki jest sposób na przetrwanie w każdym czasach? Jakie życiowe doświadczenia wpływają na nasz rozwój? Bycie przedsiębiorcą jako sposób na życie?
52:20 – Jaki jest cel działań rozwojowych dobrego biznesu? Co zrobić, by pozyskać klienta z Internetu? Jaki to jest dobry marketing? Co to znaczy „szklany sufit i szklana podłoga” poleceń? Czy warto robić marketing w Internecie? Co wnosi do procesu sprzedaży dobrze zrobiony marketing?
1:10:47 – Czy warto zakładać spółkę z o.o., by obniżyć ZUS? Co mówi o nastawieniu przedsiębiorcy skupianie się na obniżeniu kosztów? Na czym skupić uwagę, by rozwinąć dochodowy biznes?
1:24:47 – JAKOŚĆ: Co warto uświadomić pracownikom małej firmy usługowej? Jakie cechy pracownika są ważne dla utrzymania jakości w firmie usługowej?
1:34:45 – Co to jest jakość? Jak procesy i ich automatyzacje wpływają na biznes? Co należy liczyć i jak w każdym biznesie?
1:43:31 – Co jest ważnym czynnikiem podnoszenia cen? Co jest podstawą oferowania wyższych cen w biznesie?
1:48:21– PODSUMOWANIE: Jakie są korzyści stałej współpracy z doradcą biznesowym? Co zmieniła obecność Ewy jako mentora w życiu Patrycji?

Kontakt do Patrycji Szypulskiej:
🌐 https://ps-consulting.pl/
🌐 https://patrycja-szypulska.pl/

Więcej o Ewie:
🌐 https://www.ewa-blonska.pl/
🌐 https://www.linkedin.com/in/ewablonska/
🌐 https://www.facebook.com/MentoringIKI…