W wyniku pandemii COVID-19, konsumenci przyzwyczaili się do dokonywania zakupów online – jak informuje PwC, prawie 85% Polaków deklaruje, że nie zamierza zmniejszyć ich częstotliwości. Pozwala to sądzić, że założenie sklepu internetowego to świetny pomysł na biznes w tych czasach. Co ciekawe, można go zrealizować, nawet jeśli nie posiada się pieniędzy na inwestycję w asortyment do sprzedaży. Jak to możliwe? Poznaj dropshipping rozwiązanie, dzięki któremu łatwo i szybko wystartujesz w e-commerce i sprawdzisz się w prowadzeniu sprzedaży w sieci.

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to model logistyczny, w którym magazynowaniem i dostarczaniem towarów do odbiorców zajmuje się hurtownia lub producent, od którego pozyskiwany jest asortyment. Sprzedawca odpowiedzialny jest natomiast za marketing, obsługę klientów, optymalizację biznesu i… rozliczanie się z fiskusem. 😉

co-to-jest-dropshipping
Co to jest dropshipping – proces realizacji zamówienia w tym modelu | grafika przygotowana przez Sky-Shop.pl

Handlujący w oparciu o dropshipping sprzedawca, zarabia na ustalanych przez siebie marżach i narzutach. Jego zarobki oscylują zazwyczaj w granicach od kilkunastu do kilkudziesięciu procent wartości sprzedanych produktów – .w przypadku współpracy z producentem czy hurtownią, która dopiero zaczyna działać w dropshippingu, mogą być one wyższe .Odpowiednio duża liczba transakcji pozwala osiągnąć zyski na satysfakcjonującym poziomie. Ty też możesz tak zarabiać!

Dlaczego warto?

By zacząć handlować w dropshippingu, NIE MUSISZ:

 • Prowadzić magazynu ani ponosić kosztów jego utrzymania (wynajmu powierzchni, zatrudniania pracowników, sprzątania);
 • Posiadać środków na inwestycję w asortyment do sprzedaży (płacisz za produkty dopiero, gdy uda Ci się je sprzedać);
 • Przejmować się pakowaniem produktów i wysyłkami (logistyką zajmują się w dropshippingu kontrahenci);
 • Mieć doświadczenia w sprzedaży online (wszystkiego możesz nauczyć się z darmowych materiałów edukacyjnych).

Dropshipping to rozwiązanie, które pozwala łatwo i szybko wystartować w e-commerce praktycznie wszystkim zainteresowanym wejściem w tę branżę. To doskonały sposób na przetestowanie swojego pomysłu na sklep internetowy w praktyce – bez zbędnego ryzyka inwestycyjnego.

Jak zacząć sprzedawać w dropshippingu? 3 kroki

Podejmij wyzwanie i zacznij sprzedawać w dropshippingu! Sprawdź 3 kroki, jakie musisz podjąć, zanim zaczniesz na nim zarabiać:

1. Wybór asortymentu

W dropshippingu możesz sprzedawać, co tylko chcesz – w Internecie znajdziesz hurtownie i producentów specjalizujących się w dystrybucji różnego typu produktów w tym modelu. Wybierz jednak towary:

 • które będziesz potrafił dobrze zareklamować (np. z uwagi na to, że sam je lubisz lub znasz się na nich jak nikt inny);
 • cieszące się dużym popytem przez cały rok (możesz też rozważyć produkty sezonowe, jednak pamiętaj, że będą przynosić Ci dochody tylko przez część roku);
 • rzadko podlegające zwrotom (zwroty w dropshippingu są kłopotliwe i potrafią znacząco obniżyć rentowność sprzedaży w tym modelu).

Za dobre przykłady mogą posłużyć między innymi zabawki dla dzieci, akcesoria do telefonów komórkowych czy gadżety do domu i kuchni. Są to oczywiście tylko propozycje – asortyment do sprzedaży musisz wybrać sam.

2. Dobór kontrahentów

Gdy już wybrałeś towary, jakimi chcesz handlować, możesz przejść do poszukiwania konkretnych hurtowni i firm, które oferują je w dropshippingu. Pokaźną liczbę wartych do rozważenia kontrahentów znajdziesz na stronie Sky-Shop.

W bazie mieści się ponad 180 firm oferujących współpracę w oparciu o dropshipping. Hurtownie i producenci wyszczególnieni na liście proponują produkty z 24 kategorii tematycznych – jest w czym wybierać! 🙂

Gdy dokonasz wyboru kontrahentów, skontaktuj się z nimi i dowiedz się:

 • czy współpracują z osobami prywatnymi, czy nie – jeśli nie, przed rozpoczęciem współpracy będziesz musiał założyć firmę;
 • jakimi kurierami wysyłają produkty do odbiorców docelowych i jakie są koszty dostaw za ich pośrednictwem;
 • jak często aktualizują plik produktowy, z którego będziesz korzystał podczas sprzedaży;
 • czy godzą się na przyjmowanie innych etykiet kurierskich (np. Allegro Smart), a jeśli tak – czy pobierają opłaty za obsługę;
 • jaki czas realizacji zamówień oferują – im krótszy, tym lepiej dla Ciebie i wizerunku Twojego sklepu;
 • jak podchodzą do kwestii zwrotów – czy przyjmują je, czy nie, a jeżeli tak, to na jakich warunkach (i jakie opłaty doliczają);
 • czy udzielają rabatów na produkty, na przykład po osiągnięciu określonego progu obrotu;
 • czy możesz liczyć na kredyt kupiecki, czyli odroczenie zapłaty za sprzedane produkty, a jeżeli tak – na jakich warunkach.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umów z hurtowniami i producentami, których wybrałeś. Możesz spotkać się też z inną praktyką, w przypadku której będziesz musiał założyć konto u kontrahenta, potwierdzając przygotowany przez niego wcześniej regulamin współpracy. Zarówno w przypadku regulaminu, jak i umowy, nie zapomnij o bardzo dokładnym sprawdzeniu ich treści! 😉

3. Zakup oprogramowania

Wygodną sprzedaż w oparciu o dropshipping zapewni Ci odpowiednie oprogramowanie – w handlu w tym modelu sprawdzi się świetnie platforma e-commerce z modułem integracji z hurtowniami i producentami.

Dzięki takiemu modułowi, czyli połączeniu oprogramowania do sprzedaży internetowej z systemem kontrahenta dropshipping, uzyskasz:

 • możliwość błyskawicznego pobrania produktów wraz ze zdjęciami, parametrami, cenami i opisami do swojego sklepu;
 • automatyczne aktualizacje stanów magazynowych towarów na podstawie danych od kontrahenta (nawet do 12x na dobę);
 • możliwość handlowania w dropshippingu w sklepie online i innych kanałach np. na Allegro czy w innych marketplace.

Sky-Shop to kompletny system do sprzedaży w dropshippingu dostępny w wygodnym abonamencie. Program posiada 1200 funkcji ułatwiających handel we własnym sklepie online, na Allegro i w innych kanałach. Możesz go sprawdzić całkowicie bezpłatnie – załóż konto i testuj platformę przez 14 dni!

W module integracji dropshipping możesz skorzystać z gotowej integracji z jednym lub kilkoma kontrahentami z bazy Sky-Shop lub zlecić bezpłatną integrację z hurtownią czy producentem Spoza listy gotowych integracji.

Podsumowując…

Wejdź do branży e-commerce, nawet jeśli nie masz doświadczenia w sprzedaży online i środków do zainwestowania w towar! Postaw na dropshipping – model logistyczny, dzięki któremu możesz prowadzić sklep internetowy bez zatowarowania i zamartwiania się aspektami związanymi z magazynowaniem i wysyłkami produktów. Wybierz towary do sprzedaży, znajdź dobrego kontrahenta i postaw na oprogramowanie, dzięki któremu będziesz mógł sprzedawać wygodnie i skutecznie – tylko te 3 kroki dzielą Cię od dobrego biznesu, który może stać się Twoim jedynym źródłem utrzymania!