Szukasz niestandardowego rozwiązania do swojego biznesu? Nowoczesnej technologii, która rozwinęła się na rynku opakowań? Specjalistyczne opakowania do transportu w branży gastronomicznej, RTV i AGD, automotive i wielu innych.

To nie są zwykłe opakowania, to opakowania dopasowane do Twoich potrzeb i produktów. Poznaj opakowania z EPS, EPP, EPE i Arcel – bliżej i sprawdź, które z nich będzie idealnym rozwiązaniem dla Twojego biznesu.

Opakowania styropianowe – czym jest EPS, EPP, EPE i Arcel?

Zanim zrozumiesz, że potrzebujesz specjalistycznych opakowań, to warto dowiedzieć się, czym są wymienione komponenty i dlaczego wykonanie z nich opakowania styropianowe uznawanie są za specjalistyczne i nowoczesne.

EPS i EPP – lekkie i elastyczne tworzywa

Polipropylen spieniony (EPP) i polistyren spieniony (EPS) to komponenty wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju opakowań. Przykładowo ze względu na właściwości z EPS produkuje się opakowania styropianowe na żywność. A EPP sprawdza się w branży przemysłowej.

EPP jest bardzo plastycznym surowcem, a także odpornym na wilgoć, pleśń i grzyby. Cechuje go również bardzo dobra wytrzymałość na wstrząsy i uderzenia, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się ten komponent do produkcji opakowań transportowych. Jednak nie tylko, bo polipropylen spieniony wykorzystywany jest w produkcji elementów gwarantujących bezpieczeństwo np. kaski, czy zderzaki. Łatwo zatem sobie wyobrazić, jaką odpornością na uderzenia cechuje się EPP.

Z kolei EPS służy do produkcji opakowań, które muszą być bardzo wytrzymałe i cechować się dobrymi parametrami cieplnymi. Ponadto materiał jest wysoce odporny na działanie czynników biologicznych. Najczęściej wykonuje się opakowania na żywność, opakowania do transportu wysokiej jakości artykułów, czy delikatnych rzeczy.

Arcel – 100% recykligu

Jeśli szukasz opakowań wytrzymałych i elastycznych. A jednocześnie szukasz opakowań, które mogą zostać poddane recyklingowi, to wybierz komponent, jakim jest Arcel.

Arcel jest formowaną żywicą piankową (kopolimerowa), w której skład wchodzi polistyren i polietylen. Komponent łączy w sobie wszystkie cechy obu powyższych. Dzięki czemu powstaje wytrzymała, a jednocześnie sprężysta żywica, która jest łatwa do uformowania na każdy kształt. Materiał ten świetnie tłumi dźwięk, ma doskonałą izolację termiczną, Jest trwały i chemicznie obojętny. Dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu branżach.

EPE – niesieciowana pianka, która działa jak strefa zgniotu w samochodzie

Pianki EPE odkształcają się pod wpływem uderzenia i nacisku. Chociaż z pozoru może wydawać się, że jest to ich wada, to jest wręcz odwrotnie. Pianki EPE stosuje się, jako wypełniacze opakowań transportowych i wkłady do opakowań, ponieważ cechuje je doskonała absorpcja energii. Działają niczym strefy zgniotu w samochodzie i chronią przedmiot, który został nimi zabezpieczony. Pianki mają również bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i są w 100% recyklingowe.

To nie są zwykłe opakowania styropianowe – dopasuj je do swoich produktów

Jesteś producentem? Prowadzisz sprzedaż wysyłkową? Zajmujesz się dostarczaniem produktów gastronomicznych, a może działasz w branży przemysłowej? Potrzebujesz solidnych opakowań, które będą dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb. Czyli nie będą to zwykłe kwadratowe i standardowe pudełeczka z kartonu z wypełnieniem styropianowym, a opakowania ściśle odpowiadające parametrom danego produktu.

Opakowania Hirsch Porozell to oferta skierowana do osób szukających indywidualnego rozwiązania, które sprosta nawet najcięższym warunkom transportowym. To opakowania styropianowe na żywność, ale również dopasowane i skrojone według projektów opakowania na sprzęt rtv&agd, czy inne produkty.

Między innymi opakowania styropianowe z EPS, EPP, EPE lub Arcel możesz zastosować do transportu, A także na liniach produkcyjnych i w przetwórstwie.

 • Sprzęt elektroniczny i sprzęt gospodarstwa domowego.
 • Tace Transportowe.
 • Pojemniki izolacyjne.
 • Opakowania zwrotne.
 • Pojemniki na żywność.

Zagwarantuj swoim odbiorcom bezpieczeństwo. Zarówno pod względem transportu towarów, jak i użytych opakowań.

Opakowania styropianowe i inne elementy z EPS, które pomogą Ci w biznesie

Hirsch Porozell dostarczy dla Ciebie indywidualnie skrojone opakowania styropianowe dopasowane do branży i produktów. Jednak to nie wszystko, bo możesz liczyć na wsparcie w biznesie, jeśli potrzebujesz innych produktów nie tylko w zastosowaniu przemysłowym.

 • Opakowania
 • Części o specjalnej gęstości
 • Części do zastosowania przemysłowego
 • Izolacja
 • Płyty do ogrzewania podłogowego
 • Produkty z EPP
 • Doniczki z EPP
 • Pulpa kartonowa
 • Bloczki do budowy basenów

Hirsch Porozell to międzynarodową firmą o kluczowych kompetencjach w zakresie stosowania EPS (styropianu) i rozwiązań pochodnych. Z powodzeniem dostarcza rozwiązania do wielu krajów. Może pochwalić się 25 zakładami produkcyjnymi w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej.

Szukasz sprawdzonego producenta opakowań styropianowych? Warto wziąć pod uwagę opinie w Google, chociaż nie są one kluczowym wyznacznikiem. Jednak dzięki nim łatwiej zlokalizujesz producenta, którego warto poprosić o szczegółową ofertę. Być może będzie to oferta firmy Hirsch Porozell, która jest ceniona, a opinie o produktach — mimo że ma ich nie wiele, to są pozytywne.