Jakiś czas temu poszukiwaliśmy systemu księgowego, który dawałby możliwość pracy wspólnie z biurem księgowym.

Każdy przedsiębiorca liczy sobie koszty, zystki, szacuje podatki i często chciałby wiedzieć na czym stoi w danym miesiącu w jego trakcie, niekoniecznie na koniec.

Taki przynajmniej był mój przypadek. I zdecydowałem się na wFirmę nie dlatego, że z analiz mi wyszło, że to najlepszy system, bo takich analiz nie robiłem, ale istnieją biura księgowe, które pracują na nim i są kosztowo przyjazne dla małych i mikrofirm i w tamtym momencie to był jedyny taki program online do którego znalazłem biuro księgowe.

Dostałem więc dostęp on-line. Widzę sprawy kadrowe, jakimi zajmuje się księgowa, mogę wprowadzać tam urlopy i zwolnienia pracowników nie obawiając się, że mail do księgowej nie dojdzie, nie muszę z każdym pytaniem dzwonić do niej, tylko mogę wszystko na bieżąco sam podejrzeć, w szczególności bilans bieżący. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten przedsiębiorca, którego nie irytowało to, że jak potrzebował bilans, to musiał pisać maila / dzwonić, a potem czekać np. jeden dzień, aż go otrzyma – prosta sprawa, a cieszy 😉 (ale w razie czego nie rzucajcie we mnie tymi kamieniami ;-))

Na bieżąco wprowadzam tam faktury i koszty oznaczając tematy opłacone i nieopłacone i łatwo mogę prowadzić windykację, a także mam kontrolę nad moimi należnościami i wierzytelnościami. Oszczędziło mi to czas na prowadzenie dodatkowych własnych arkuszy excelowych, a czas to klucz u każdego przedsiębiorcy.

Dlatego z czystym sumieniem polecam wFirmę, system mnie nigdy nie zawiódł i mogę działać na nim wspólnie z biurem księgowym. Szukałem analogicznego systemu dla spółki z o.o., ale niestety nie trafiłem. Gdyby ktoś znał, to podrzućcie proszę.