Co to jest ten Podcastowy Dzień Dziecka 2018? To taka mała inicjatywa podcasterów na Dzień Dziecka – w sumie to z nazwy wynika 😉 Z okazji dziecięcego święta podcasterzy nagrali wierszyki, bajki lub inne opowiadajki i wymienili się nimi między sobą, by było zabawniej dla nich samych i ciekawiej dla Ciebie. Taka niespodzianka, a dzieci lubią niespodzianki. Ty pewnie nie jesteś już dzieckiem, ale chyba każdy z nas ma jeszcze w sobie coś z dziecka (przynajmniej taką mamy nadzieję ;)).

Agata mam przyjemność opublikować wiersz Juliusza Słowackiego “O Janku co psom szył buty”. Wiersz czyta jeden z jej ulubionych podcasterów – Kamil Dudziński, prowadzący podcast “Książki, które uczą”. Autorka poleca jego podcast, bo ciekawie i zwięźle streszcza książki, które mogą nas czegoś nauczyć. A dzięki tym streszczeniom i jego przemyśleniom możemy wyrobić sobie już jakąś tam opinię o danej pozycji (i np. zaoszczędzić pieniądze ;)).

Przy okazji tej wierszykowej wymiany, zachęcamy Cię nie tylko do poszukiwań innych wierszyków i poznania nowych podcasterów, ale także do pomocy Adasiowi. Adaś Domański od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Jego skutkiem jest obustronny niedowład kurczowy i padaczka. Niezbędny jest bardzo drogi przeszczep komórek macierzystych i Twoje, nawet najmniejsze, wsparcie na pewno będzie wspaniałym prezentem dla niego. Tutaj dowiedz się więcej o Adasiu i jak mu możesz pomóc.
Z góry dziękujemy za Twoją pomoc, dziękują także inni podcasterzy.

Agata chciała podziękować organizatorom akcji Podcastowy Dzień Dziecka 2018 za tą inicjatywę, która nie tylko zacieśnia więzi między podcasterami, ale też ma szczytny cel 🙂 A organizatorami są: Lokomotywa – Stacja Northampton. Konkurs Recytatorski i Pan Codziennik

Dzień Dziecka to taki szczególna okazja, bo praktycznie każdy może ją świętować. Każdy, kto czuje w sobie odrobinę dziecięcej radości/niewinności/ciekawości… – niepotrzebne skreślić 😉 Autorka również dziś świętuje i po przesłuchaniu innych podcastów opublikowanych w ramach inicjatywy Podcastowy Dzień Dziecka 2018, idzie na kawę i lody! O! Ty też sobie spraw jakiś drobny prezent 🙂

Przy okazji nie zapomnij o tym, by odwiedzić stronę podcastu Firmy On-Line!