Założyłeś firmę i zastanawiasz się co z księgowością, fakturami, stanami magazynowymi, czy innymi rzeczami trapiącymi początkujących przedsiębiorców? Polecamy Ci rozwiązanie, z którego korzysta ponad 80% nowo powstałych firm, a grono przedsiębiorców ciągle rośnie. Dzisiaj dowiesz się czym jest wFirma i jakie narzędzia oferuje, dzięki którym nie będziesz musiał się martwić o księgowość swojej początkującej firmie i nie tylko.

wFirma – e-narzędzie na miarę nowoczesności

Celowo nie użyliśmy słowa nowoczesne narzędzie, bo istnieje od 2006 roku, czyli już 14 lat na rynku. Stworzone przez Media It od kilku lat funkcjonuje, jako wFirma. Każdy rok to ulepszanie narzędzia w odpowiedzi na postęp technologii. Dzisiaj znajdziesz tam wszystko, czego potrzebuje początkujący przedsiębiorca, aby z łatwością zarządzać finansami swojej firmy, a nawet systemem sprzedaży. O możliwościach wFirmy przeczytasz w dalszej części artykułu.

W ogólnym założeniu wFirma to narzędzie do fakturowania i prowadzenia księgowości online. Jednakże oferuje dużo więcej możliwości, rozszerzeń i integracji. Wszystko zebrane jest w panelu, który jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. Dzięki temu każdy użytkownik poradzi sobie z jego obsługą.

Moduł księgowości online w wFirma – najważniejsze informacje dla Ciebie

Księgowość online różni się nieco od tradycyjnej księgowości firmie tym, że w tradycyjnym modelu większość początkujących przedsiębiorców korzysta usług biura rachunkowego. Zwracamy Twoją uwagę na ten fakt, ponieważ część osób jest przekonana, że jest to ta sama usługa. Nie jest – o biurze rachunkowym w wFirma poczytasz niżej, a teraz wyjaśnimy Ci, na czym polega księgowość online i czym różni się od korzystania z biura rachunkowego.

Pierwsza kwestia to taka, iż jest to program online do prowadzenia księgowości w firmie. Zatem osobą odpowiedzialną za poprawność dokumentów jesteś Ty. Jednak nie musisz się obawiać, że z czymś sobie nie poradzisz. Program jest intuicyjny w obsłudze i zawsze masz możliwość konsultacji ze specjalistami wFirmy. Czyli nikt nie zostawi Ci samemu sobie, jeśli pojawi się dla Ciebie jakaś trudność. Sam moduł ma dużo wbudowanych opcji, które umożliwią Ci sprawne zarządzanie dokumentami i licznymi sprawami związanymi z księgowością. W module znajdziesz takie opcje jak:

 • Księgowość podatkowa (KPiR, e-deklaracje i inne).
 • Deklaracje i raporty JPK.
 • Księga przychodów i rejestry podatkowe.
 • Kilometrówki do VAT
 • E-ZUS i ubezpieczenia.

To oczywiście tylko kilka wymienionych opcji, które umożliwia Ci księgowość online. Ponadto wszystkie dokumenty są aktualizowane zgodnie ze stanem faktycznym obowiązującym na dany rok.

Menedżer sprzedaży, który umożliwi Ci zarządzanie sprzedażą online

Proste i łatwe zarządzanie sprzedażą daje komfort początkującym przedsiębiorcom, że o czymś zapomną, czy z czymś sobie nie poradzą. Nie muszą się też martwić o integracje, czy wystawianie faktur. Moduł menedżera sprzedaży jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli prowadzisz sprzedaż produktów lub usług przez Internet. W module znajdziesz:

 • Program do faktur z raportami JPK_FA.
 • CRM do obsługi klientów, planowania zadań i utrzymywania relacji z kontrahentami.
 • Zarządzanie stanem magazynowym, dostawami i wysyłką, a także ewidencję stanów magazynowych z plikiem JPK_MAG.

Warto zwrócić uwagę na faktury, które możesz wystawiać w 7 różnych językach, a także dopasowywać do nich rodzaj waluty. Czyli moduł jest otwarty również dla przedsiębiorców prowadzących działalność na rynku międzynarodowym.

Kadry i płace w wFirma – zarządzaj i rozliczaj bezpiecznie swoich pracowników

Ten moduł z kolei umożliwi Ci zarządzanie pracownikami. Wszystko to, co wiąże się z ubezpieczeniem, wyliczaniem odpowiedniego wynagrodzenia, czy zatrudnianiem nowego pracownika. Moduł udostępnia Ci, aż 9 narzędzi, które pomogą Ci w zarządzaniu pracownikami firmy i ułatwią np. przygotowywanie umów, czy wyliczenie adekwatnego wynagrodzenia w stosunku do statusu. Dostępne narzędzia to:

 • Generowanie umów wg. wzorów lub własnych ustawień.
 • Rozliczanie wynagrodzeń, które wynikają z każdego rodzaju umowy (o pracę, zlecenie i o dzieło).
 • Ewidencja czasu pracy.
 • Elektroniczna integracja z e-zla z PUE ZUS, E-ZUS i ubezpieczenia.
 • Sporządzanie deklaracji podatkowych.
 • Automatyczne wyliczenie urlopu na podstawie świadectw pracy.

Wypisaliśmy kilka narzędzi, które oferuje Ci moduł kadry i płace w wFirmie. Przejrzysty interfejs umożliwi sprawne poruszanie się pomiędzy narzędziami, a także łatwe odczytywanie danych i analizy.

Biuro rachunkowe online dla tych, co chcą mieć święty spokój od wirtualnej papierkologii

W wFirmie dostępne jest również tradycyjne biuro rachunkowe online, za którego pośrednictwem załatwisz wszystkie księgowe sprawy, Otrzymasz również doradcę podatkowego i dedykowanego księgowo, który zajmie się Twoim biznesem. Pełna obsługa księgowa i kadrowo płacowa. Ponadto korzystanie z biura rachunkowego zdejmuje z Ciebie odpowiedzialność za poprawność dokumentów. Zatem jeśli nie jesteś przekonany, aby samemu zajmować się sprawami finansowo-kadrowymi, nawet przy pomocy opisanych wyżej narzędzi to polecamy wybranie właśnie tej opcji w postaci biura rachunkowego online. Zyskujesz również szereg innych benefitów, które znajdziesz opisane na stronie wFirmy.