W tym odcinku podcastu FIRMA ON-LINE poza Agatą Chmielewską będziesz słuchać 6 podcasterów, którzy już od dłuższego czasu prowadzą własny podcast.

Misją prowadzącej jest pokazanie ludziom, że podcasty są super i nie tylko warto ich słuchać, ale także nagrywać. Goście Agaty, bardziej doświadczeni w podcastowaniu, zgodzili się odpowiedzieć na pytania dlaczego warto nagrywać podcast i co im dało nagrywanie podcastu.

Dlaczego warto nagrywać podcast?

Posłuchaj zatem powodów i zalet podcastowania 6 doświadczonych podcasterów oraz małych przemyśleń prowadzącej.

Podcasterzy, którzy zgodzili się podzielić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami (kolejność zgodnie z kolejnością nadsyłania wypowiedzi ;)) to:

Jesteśmy pewni, że ich wypowiedzi nie jedną osobę przekonają do podcastowania. Zachęcamy Cię nie tylko do odsłuchania podcastu, ale także do odwiedzenia ich blogów oraz subskrybowania podcastów. Warto!

A dlaczego autorka uważa, że warto nagrywać podcast? Co on jej dał w tak krótkim czasie? Autorka podkreśla przede wszystkim, że:

  • uczy się mówić, sprawniej ubiera myśli w słowa i wywala słynne “yyyy” ze słownika – nawet nie zdajesz sobie sprawy ile czasu zajmuje wycinanie tych wszystkich “yyyy” z nagrania, to nawet nie denerwuje, a “piiii” – tu było brzydkie słowo
  • czuje, że wreszcie coś robi, robi coś więcej niż pisanie bloga, dzięki czemu może dotrzeć do większej ilości osób i z nimi także podzielić się tym, co może dać od siebie – wiedza, spojrzenie na różne sprawy, radość, że inni chcą to od niej przyjąć
  • pracuje nad nieśmiałością i perfekcjonizmem – pisanie bloga jest fajne, nikt cię nie widzi, nikt cię nie słyszy, mach ciach i już. A w podcaście trzeba dać siebie więcej, słychać tam głos, emocje i drobne potknięcia oraz przejęzyczenia, których nie da się wyciąć. Ponadto dzięki podcastowi autorka walczy z perfekcjonizmem, zdaje sobie sprawę, że wciąż się uczy, że dźwięk nie jest perfekcyjny, że daleko jej jeszcze do gości dzisiejszego odcinka podcastu, ale pozwala sobie na to, bo …. bo może 😉 bo to jest naturalny proces doskonalenia.

Co więcej, Agata Chmielewska w 100% podpisuje się pod słowami Kasi z podcastu Tuż przy uchu, która powiedziała: “Jednej rzeczy bardzo żałuję, że tak późno się na to zdecydowałam.”

Nie zapomnij sprawdzić strony podcastu Firma On-Line.