#NLP #joga_oczu #mentoring

UMYSŁ SZEFA to podcast dla ludzi gotowych żyć, rozwijać się i prowadzić firmę w zgodzie ze sobą. Gościem 3. odcinka jest Siergiej Litwinow – trener jogi oczu, trener NLP, artysta malarz, fotograf, mecenas sztuki, mistrz Reiki, kręgarz.

Minutki podcastu:
00:00 – WSTĘP: Kim jest Siergiej Litwinow? O czym Ewa będzie rozmawiać z gościem w tym podcaście? Co to znaczy ‘akasza’?
03:32 – JOGA OCZU: Jak poznałam Siergieja, czyli o kursie jogi oczu i efektach, jakie Ewa osiągnęła do tej pory ćwicząc wzrok.
07:29 – Dlaczego tak chętnie ćwiczymy mięśnie ciała, a zapominamy o codziennych ćwiczeniach oczu? Na podstawie jakich doświadczeń życiowych Siergiej stworzył swój autorski system ćwiczeń oczu? Co ma wspólnego autoagresja z wadami wzroku? Skąd polska kultura czerpie inspiracje? Jak wygląda wizyta u okulisty we Francji?
15:30 – Skąd się biorą wady wzroku? Dlaczego wzrasta liczba osób z wadami wzroku? Jakie są fizyczne i psychiczne aspekty wad wzroku? Jak powstaje krótkowzroczność? Jak okulary przeciwsłoneczne wpływają na umiejętność wprowadzania w życie zmian?
18:44 – Czy okulary są rozwiązaniem na pogarszający się wzrok i dlaczego są tak powszechnie stosowane? Jak współczesna kultura wpływa na nas stosunek do noszenia okularów?
21:41 – Z jakimi wadami wzroku można pracować dzięki ćwiczeniom? Po co ćwiczyć wzrok? Co to jest ‘palming’? Co to jest astygmatyzm i jakie są jego psychiczne aspekty? Co mają wspólnego ćwiczenia wzroku z kształtowaniem osobowości? Jaka jest różnica między księgowym dalekowidzem a księgowym krótkowidzem? Ile minut pełnego relaksu restartuje nasz mózg i jak wzrasta wydajność pracowników intelektualnych po takim relaksie? Co to jest ‘outsourcing odpowiedzialności’?
36:06 – Jak wygląda jednodniowy kurs ćwiczeń oczu? Jak sprawdzić gdzie mamy blokady psychiczne? Na co ćwiczenia oczu mają wpływ, poza poprawą widzenia? Jakie są trzy etapy rozwoju? Co to znaczy harmonia samorealizacji? Kiedy mamy na siebie wpływ? Jakie korzyści daje synchronizacja półkul mózgowych? Jaki wpływ ma światło LED na naszą osobowość? Jakie ćwiczenie wzroku można wykonać, by efektywnie odpocząć? Jak nauczyć się wysiłku w łagodnych warunkach? Kto to jest ‘dynamiczny pracownik’? Jak wygląda tryb życia współczesnego młodego człowieka?
52:26 – Jak emocje wpływają na jakość widzenia? Jak wygląda badanie wzroku w innych krajach Europy? Czego uczył dr William Bates? Co trzeba zrobić jak nasz wzrok się pogarsza? Co powoduje wady wzroku według Biologii Totalnej? Jaka jest prawdziwa funkcja różnych dolegliwości, w tym wad wzroku?
1:00:59 – NLP: Czym tak naprawdę jest neurolingwistyczne programowanie? Co jest ważne w NLP? Jakie są efekty stosowania NLP? Czy można poprawić wzrok dzięki stosowaniu NLP? Jakie są dwa modele nauczania? Jak wpływa intencja na NLP? Kiedy nauczyciel może uczyć tego, czego sam nie umie? Czym jest mentoring i jakie jest zadanie mentora? Jakie ćwiczenie wzroku z wykorzystaniem NLP można wykorzystać także jako formę auto psychoterapii?
1:14:44 – Kiedy NLP może zaszkodzić? Jaki może być skutek niewłaściwego wykorzystania NLP? W czym NLP jest pomocne? Do czego najlepiej wykorzystać NLP? Czym różni się zrozumienie swojego ego od budowania nowej tożsamości z pomocą NLP? Jakie są korzyści z pracy nad sobą z wykorzystaniem NLP? Jaki kulturowy nawyk przeszkadza nam w rozwoju osobistym? Jak wybrać właściwego mentora? Co stanowi podstawę do podążania własną ścieżką? Jak wygląda nowa forma edukacji w Stanach Zjednoczonych? Jak może wyglądać edukacja w 2050 roku?
1:27:38 – Co to znaczy według NLP ‘osoby nastawione na opcje’ i ‘osoby nastawione na procedury’? Co unieszczęśliwia ludzi w kontekście edukacji? Jakie są dwie formy ukształtowania umysłu?
1:32:20 – PODSUMOWANIE: Co jest trudne w relacjach mentoringowych dla mentora i dla mentee? Czego nie ma w relacjach mentorskich? W jakich obszarach Siergiej może zostać Twoim mentorem?

Więcej informacji o jodze oczu i NLP w biznesie wg Siergieja Litwinowa:
🌐 https://akasha.com.pl/
🌐 https://jogaoczu.com/
🌐 https://psychologiawbiznesie.eu/

Więcej na:
🌐 https://www.ewa-blonska.pl/
🌐 https://www.linkedin.com/in/ewablonska/
🌐 https://www.facebook.com/MentoringIKIGAI/