Sprzedaż przez Internet z dnia na dzień zyskuje na popularności. Zajmują się nią nie tylko właściciele sklepów online, ale również osoby, które nie trudnią się handlem na pełen etat, a jedynie wykorzystują możliwości sieci do sprzedaży zbędnych rzeczy zalegających w domu. Kupione przez Internet przedmioty przeważnie dostarcza się kupującym pocztą, jednak czasem zachodzi konieczność zamówienia przesyłki kurierskiej. Jak szybko wysłać paczkę bez umowy z kurierem? Odpowiadamy, przedstawiając polecane agregatory paczek oferujące tanie przesyłki kurierskie.

Agregatory paczek, czyli tanie przesyłki kurierskie bez umowy

Produkty sprzedawane online są dostarczane do kupujących różnymi sposobami. Jedną z bardziej popularnych form dostawy jest przesyłka kurierska, która wydaje się najwygodniejsza. Niestety, wysyłka paczki kurierem bez umowy z firmą logistyczną może okazać się bardzo droga. Co więcej, z oferty usług niektórych operatorów przesyłek kurierskich nie da się skorzystać, jeśli nie posiada się wiążącej umowy współpracy długoterminowej. Na ten dość powszechny problem odpowiadają właśnie omawiane w niniejszym artykule agregatory paczek.

Są to pośrednicy, którzy posiadają własne kontrakty z firmami kurierskimi obsługującymi przesyłki krajowe i międzynarodowe, dzięki czemu mogą oferować klientom tanie przesyłki kurierskie bez konieczności podpisywania wiążących umów z ich operatorami. Agregatory paczek działają zarówno online, jak i stacjonarnie – niektóre sieci dysponują imponującą liczbą punktów obsługowych w większych i mniejszych miastach w całej Polsce. Usługi firm tego typu cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlaczego warto z nich korzystać?

Zalety korzystania z agregatorów paczek

Omawiane w niniejszym artykule agregatory paczek to firmy, które mają podpisane kontrakty z kilkoma operatorami przesyłek – nie tylko tych kurierskich, ale również pocztowych oraz paczkomatowych. Dzięki wspomnianym umowom, oferują klientom tanie przesyłki kurierskie, do których dostęp mają przeważnie jedynie stali klienci firm logistycznych. Nadając przesyłkę kurierską za pośrednictwem agregatora paczek można samodzielnie wybrać operatora, który zajmie się jej obsługą – stawiając na najbardziej zaufanego lub najtańszego.

Zamówienie kuriera w agregatorze jest zadaniem dziecinnie prostym. Wystarczy podać adres odbioru i dostawy oraz gabaryty i cechy paczki, by już po krótkiej chwili otrzymać potwierdzenie jej nadania. Korzystając z agregatora paczek przesyłki kurierskie nadaje się nie tylko bardzo łatwo, ale też szybko. Usługi agregatorów paczek można zatem polecić osobom zabieganym, które nie mają czasu na odwiedziny na poczcie czy wypełnianie skomplikowanych formularzy, jakie należy wypełniać przy nadawaniu paczek bezpośrednio u znanych operatorów logistycznych.

Kiedy warto skorzystać z agregatora paczek?

Agregatory paczek zostały stworzone z myślą o osobach, które są zmuszone do korzystania z usług kurierskich sporadycznie np. przy okazji wysyłki rzeczy bliskim czy sprzedaży używanych przedmiotów przez Internet. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby z usług tego typu serwisów korzystali również np. właściciele startupów e-commerce. Właściciele nowych sklepów internetowych www czy na Facebooku nie zawsze bowiem chcą decydować się na współpracę z jedną firmą kurierską.

Zdarza się również, że podpisanie wiążącego kontraktu zwyczajnie im się nie opłaca – na przykład ze względu na to, że klienci korzystają z przesyłek kurierskich niezwykle rzadko, wybierając zamiast nich przesyłki paczkomatowe lub pocztowe czy odbiór osobisty. Agregatory paczek są w takim wypadku remedium. To tanie przesyłki kurierskie, z których można korzystać tylko wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba, nie narażając się na zbyt duże straty finansowe, a tym samym oszczędzając pieniądze na rozwój działalności w handlu online.

Tanie przesyłki kurierskie – polecane agregatory paczek

Na polskim rynku funkcjonuje wiele mniej i bardziej znanych agregatorów paczek. Niektóre z nich mają ogólnopolską renomę i rozwiniętą sieć punktów stacjonarnych, a inne działają jedynie online, redukując koszty, dzięki czemu oferują bardzo tanie przesyłki kurierskie, których próżno szukać gdziekolwiek indziej. Biorąc pod uwagę wszystkie zalety i wady firm pośredniczących w nadawaniu przesyłek kurierskich wyselekcjonowaliśmy godne zaufania agregatory paczek, z których oferty warto skorzystać. Oto i one:

Apaczka.pl

Apaczka.pl to rozwijający się od ponad 10 lat broker logistyczny współpracujący z wieloma renomowanymi operatorami przesyłek, wśród których można wymienić między innymi kuriera DPD, DHL, FedEx, Pocztex czy InPost. Serwis pozwala na zlecanie przesyłek krajowych i międzynarodowych o dowolnym charakterze, również tych specjalistycznych czy paletowych. Firma posiada aż 24000 punktów, w których można nadawać i odbierać paczki wysyłane za jej pośrednictwem.

Intuicyjny panel do szybkiego nadawania paczek sprawia, że tanie przesyłki kurierskie Apaczka.pl zleca się błyskawicznie i łatwo. Platforma kieruje swoją ofertę przede wszystkim do właścicieli sklepów internetowych – udostępnia im nawet możliwość integracji ze znanymi systemami do obsługi ecommerce, takimi jak PrestaShop, RedCart czy Shopper. Każdy klient apaczka.pl otrzymuje również indywidualnego opiekuna handlowego i elastyczne możliwości rozliczeń.

Epaka.pl

Epaka.pl to nowoczesny broker kurierski, który posiada kontrakty ze znanymi operatorami logistycznymi takimi jak Poczta Polska, FedEx, InPost, DHL, DPD czy GLS. Platforma udostępnia klientom możliwość nadawania różnego rodzaju paczek krajowych i międzynarodowych – kurierskich, pocztowych i paczkomatowych. Przedsiębiorstwo funkcjonujące w systemie franczyzowym dysponuje siecią aż 200 punktów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce.

Zamówienie kuriera w Epaka.pl zajmuje niecałe 3 minuty. Wystarczy wypełnić prosty formularz, a następnie poczekać na potwierdzenie nadania paczki. Z usług Epaka.pl można korzystać okazjonalnie lub regularnie – firma udostępnia klientom korzystne plany abonamentowe. Ofertę Epaka.pl polecamy zarówno osobom prywatnym, które interesują tanie przesyłki kurierskie, jak i właścicielom sklepów internetowych, którzy nadają do 200 paczek miesięcznie.

Furgonetka.pl

Furgonetka.pl to znany i lubiany pośrednik logistyczny obecny na polskim rynku od 9 lat. Serwis posiada kontrakty z aż dziesięcioma operatorami logistycznymi, z renomowanymi korporacjami na czele. Za pośrednictwem platformy można nadawać paczki dowolnego rodzaju, również zagraniczne czy nietypowe. Furgonetka.pl to strona, która powinna spodobać się zarówno klientom indywidualnym, jak i firmowym – tym bardziej, że oferuje korzystne plany abonamentowe dla biznesu.

Broker kurierski Furgonetka.pl cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami klientów oraz pokaźną bazą tych, którzy nie chcą zmieniać firmy logistycznej na żadną inną. Właścicielom sklepów internetowych serwis udostępnia możliwość integracji z większością znanych systemów do ecommerce, a także korzystne formy rozliczeń i liczne benefity dodatkowe. Furgonetka.pl to warty zaufania agregat paczek, z którego oferty opłaca się skorzystać.

Tanie przesyłki kurierskie – porównywarka kurierem.pl

Warto też wspomnieć o serwisie, który powinien spodobać się osobom lubiącym samodzielne podejmowanie decyzji. Kurierem.pl to innowacyjna porównywarka operatorów logistycznych i brokerów kurierskich, w której można zapoznać się z cenami i warunkami obsługi paczek w 38 firmach oferujących tanie przesyłki kurierskie. Serwis umożliwia porównanie znanych kurierów oraz agregatorów paczek i wybranie najlepszej dostępnej oferty.

Co ważne, na platformie można ustawić parametry paczki, którą chce się wysłać, a następnie wyświetlić wszystkie dostępne oferty wraz z ich cenami. Pozwala to na wybranie najtańszej przesyłki kurierskiej na rynku w zaledwie kilka sekund. Z serwisu zdecydowanie warto skorzystać szczególnie jeśli nie posiada się doświadczenia w przesyłaniu paczek lub zamierza się nadać przesyłkę kurierską o wyjątkowych cechach, którą można nadać w różnych cenach w zależności od wybranego operatora logistycznego czy brokera.

Agregatory paczek to firmy pośredniczące w nadawaniu przesyłek kurierskich bez umowy z operatorami logistycznymi, z których ofert mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak i właściciele sklepów internetowych (szczególnie w fazie rozwoju). W czołówce najlepszych brokerów kurierskich tego typu znajdują się opisane w artykule epaka.pl, furgonetka.pl oraz apaczka.pl. Wszystkie platformy polecane są przez innowacyjną porównywarkę cen przesyłek kurierskich kurierem.pl, na której stronę warto zajrzeć poszukując najtańszej przesyłki na rynku.